شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان ؛ مصرف گازطبیعی نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج 12 درصد افزایش نشان می دهد
مدیر عامل شرکت گاز کردستان، گفت: میزان مصرف گاز طبیعی نیروگاه سیکل ترکیبی تولید نیروی برق سنندج در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نشانگر افزایش 12 درصدی است .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان مهندس احمد فعله گری، در مورد اهمیت مصرف گازطبیعی در نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج برای تولید برق گفت : انرژی یکی از مهمترین ارکان اساسی چرخه اقتصادی است و در این میان گاز از جمله مهمترین حامل های انرژی است که نه تنها درتحول جامعه صنعتی نقش اساسی دارد، بلکه به لحاظ زیست محیطی نیز حائز اهمیت میباشد.

 فعله گری یادآور شد : مصرف گازطبیعی علاوه بر مزیت‌های زیست محیطی، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و افزایش قابلیت اطمینان بهره‌برداری از واحدهای نیروگاهی نسبت به سوخت مایع است. بنابراین هم اکنون بیشترین مصرف بخش نیروگاهی کشور از گاز طبیعی تامین می‌شود.

 مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان تقاضا برای مصرف گاز طبیعی توسط نیروگاه ها را اجتناب ناپذیر تلقی کرد و بیان داشت  : در بلند مدت همراه با رشد جمعیت و رشد اقتصادی مصرف حامل های انرژی و بخصوص گاز طبیعی با رشد فزاینده ای روبرو می شود و دسترسی به منابع انرژی پاک و ارزان و قابل اعتماد برای بالا بردن سطح رفاه جوامع ضروری است که در حال حاضر قابل دسترس ترین منبع انرژی ، گاز طبیعی است که تمام صنایع و نیروگاه ها وابسته به این عامل مهم و اساسی است .

 فعله گری در مورد مصرف شش ماهه اول سال جاری نیروگاه سیکل ترکیبی تولید برق سنندج چنین گفت : میزان مصرف در شش ماهه اول سال جاری 747 میلیون و 225 هزار و 209 متر مکعب بوده در حالیکه این میزان مصرف درمدت مشابه سال 1401 برابر با   669 میلیون و 866 هزار و 670 متر مکعب بوده است.

 مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی را ضروری دانست و گفت : در فصل گرما به علت استفاده از وسایل سرمایشی مصرف برق به شدت و با شیب بسیار تندی افزایش می یابد و این امر موجب استفاده بیشتر نیروگاه ها از گاز طبیعی می گردد و در فصل سرما نیز با بکارگیری وسایل گرمایشی مصرف گاز طبیعی چندین برابر افزایش می یابد و با این روند و شدت مصرف ، دیگر نسل آینده منابعی برای مصرف در اختیار نخواهد داشت . 

 
A+ A-