شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
مدیرعامل شرکت استان کردستان تشریح کرد ؛در یک سال گذشته 103 روستای استان کردستان به شبکه سراسری گاز طبیعی پیوست
شرکت گاز استان کردستان به‌عنوان یکی از شرکت‌های تابع شرکت ملی گاز ایران، مسئولیت‌های سنگینی را در مورد آماده بودن تاسیسات و تجهیزات سیستم گازرسانی تا در مناطق شهری و روستایی استان کردستان که به علت کوهستانی بودن دارای ویژگی و شرایط خاصی است و نیاز است فشار گاز در خطوط انشعاب تا درب پشت منازل مسکونی مشترکین از فشار مناسب برخوردار باشد به عهده دارد.

احمد فعله گری ، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی به مناسبت هفته دولت، با بیان اینکه این شرکت با در اختیار داشتن مسئولیت توزیع عادلانه گاز طبیعی در سطح شهرها و روستاها را جزء وظایف استراتژیک خود می داند تا سطح مطلوب خدمات در جای جای استان گسترش یابد  و این شرکت جزء سازمان های  برجسته و بارز در صف خدمت‌رسانی در استان است و شرکتی عملیاتی است که خدمات آن حتی در سخت ترین شرایط (زمستان سخت سال گذشته ) مستمر و مداوم تداوم دارد.

وی افزود : در دوره یک‌ساله دولت سیزدهم، با توجه به تأکیدهای مقام عالی وزارت، همچنین مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ، بخش مهمی از فعالیت‌های خود را در مسیر گازرسانی به روستاها و واحدهای تولیدی و صنعتی هدایت نموده است و با تلاش و همت کارکنان شرکت گاز استان کردستان عملکرد درخشانی از خود به جا گذاشته است.

 فعله گری از گازرسانی به 103 روستا در یک سال گذشته اشاره کرد و اضافه کرد : با شروع به کار دولت انقلابی و مردمی سیزدهم و توجه ویژه ای که به رفع محرومیت در تقاط دور از امکانات شده است و با گام گذاشتن در مسیر توسعه عدالت اجتماعی روستاهای گاز دار شده اند که در دورترین نقاط استان و مناطق مرزی قرار گرفته اند که حتی می توان به گازدار شدن 40 کوخ و برنامه ریزی گازرسانی به 58 کوخ در مناطق مرزی شهرستان بانه اشاره کرد . (کوخ مجموعه ای از چند منزل مسکونی که از روستا کوچکتر است و جزء تقسیمات کشوری نیست)

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود اظهار داشت : در همین مدت برای گازرسانی در سطح شهرها و روستاها 782 کیلومتر شبکه گذاری انجام گرفته که میزان تحقق اهداف 114 درصد بوده است .

فعله گری تعداد انشعابات نصب شده را 11 هزار و 26 مورد عنوان کرد و گفت : اهداف این شرکت در نصب علمک ها 8 هزار و 200 عدد بوده که با نصب بیش از 11 هزار علمک عملا 134 درصد میزان پیشرفت در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به اینکه هدف گذاری اشتراک پذیری در یک سال گذشته 17 هزار و 562 مورد بوده ؛ افزود : میزان اشتراک پذیری در برهه زمانی یک سال 22 هزار و 778 مورد بوده که میزان پیشرفت در این شاخص 130 درصد بوده که این شرکت موفق شده 22 هزار و 700 خانوار را زیر چتر گازرسانی قرار دهد که این امر در سایه تلاش و مجاهدت شبانه روزی همکاران شرکت گاز استان کردستان محقق شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان یکی از موارد مهم و حساس در رمینه نگهداشت تاسیسات و تجهیزات را ایمن سازی ذکر کرد و ادامه داد : شرکت گاز این استان با ایمن‌سازی شبکه توزیع گاز، مقاوم‌سازی ساختمان‌های اداریِ قدیمی و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز مشترکین را در برابر حوادث و بحران‌های ناشی از حوادث طبیعی مثل زلزله، رانش زمین و ... بیمه می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: شرکت گاز استان استان کردستان یکی از ادارات پیشگام در زمینه ارائه خدمات مستمر و ایمن توزیع گاز طبیعی است و به منظور افزایش تاب‌آوری تاسیسات گازرسانی، این شرکت، ایمن‌سازی شبکه توزیع و ایستگاه‌های تقلیل‌فشار گاز، مقاوم‌سازی و بازسازی تاسیسات در مقابل زلزله، مقاوم‌سازی علمک‌ها و اجرای سیستم تخلیه اضطراری گاز و نیز بهبود و کاهش هدررفت گاز طبیعی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان در پایان سخنانش اضافه کرد: مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی شبکه گاز و جمع‌آوری شیر‌های پیاده‌رو و دسته بلند کردن شیر‌های حوضچه‌ای از دیگر اقدامات شرکت گاز استان کردستان برای تاب آوری تاسیسات و تجهیزات بوده است.

 
A+ A-