شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
نماینده مردم شهرستان مریوان در مجلس شورای اسلامی ؛شرکت گاز استان کردستان نماد واقعی خدمت رسانی و توسعه عدالت اجتماعی است
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان در روز یکشنبه مورخ سیزدهم تیرماه سال جاری دکتر شیوا قاسمی پور نماینده مردم شهرستان مریوان در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان و تعدادی از مسئولین ستادی از پروژه های گازرسانی شهرستان مرزی مریوان بازدید بعمل آوردند.

قاسمی پور نماینده مردم شهرستان مریوان در مجلس شورای اسلامی در حین بازدید از پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی گلیه گفت : با پیمودن مسیر سخت و صعب العبور و شیب دار گازرسانی به این مجتمع عمق تلاش و فداکاری کارکنان و عوامل اجرایی پروژه های گازرسانی شرکت گاز استان کردستان روشن گردید که در این هوای گرم و طاقت فرسا و در راس کوه ها و گذرگاه های خطرناک به چه مشقتی کار لوله گذاری صورت می گیرد.

 وی افزود : در گذشته‌های دورتر دسترسی به گاز برای روستاها غیرقابل تصور بود، آن هم روستانشینان مرزی کشور که با بریدن شاخه‌های درختان، اجاق‌های خانه‌هاشان را روشن نگه می‌داشتند. مردم این مناطق تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، سوخت مورد نیاز خود را با قطع درختان تامین می‌کردند و هیزم جمع کردن در جنگل‌ها با آن همه سختی و مشقت کار هر روزشان بود. پس از آن نیز نفت سفید سوخت خانه‌ها شد، اما با تاسیس شرکت گاز استان کردستان و اجرای پروژه‌های عظیم گازرسانی، شعله‌های آبی گاز طبیعی، گرمابخش خانه‌های مردم روستاها شد.

 وی افزود: به‌راستی گازرسانی به سخت‌گذرترین نقاط استان کردستان و دیگر نقاط کشور همتی مضاعف می‌خواهد که این هدف با تلاش کارکنان شرکت گاز استان کردستان محقق شده است.

 نماینده مردم شهرستان‌ مریوان در مجلس با بیان اینکه روشن شدن شعله گاز در هر روستا از مهاجرت مردم به شهرها جلوگیری می‌کند، اظهار کرد: خدمت‌رسانی بدون منت به مردم موجب افزایش سطح رفاه و آسایش آنان می‌شود و احساس رضایت‌شان را افزایش می‌دهد بنابراین هر اقدامی از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های خدمت‌رسان برای ارتقای آسایش و رفاه مردم ستودنی است.

 برای توفیق مدیریت و کارکنان شرکت گاز کردستان دعا می‌کنم.

 قاسمی پور با قدردانی از کارکنان شرکت گاز استان کردستان به سبب ارائه مطلوب خدمات گازرسانی در شهرستان مرزی مریوان ، بیان داشت : اکنون عملیات گازرسانی به چهار مجتمع روستایی و 17 روستا در شهرستان مریوان در حال اجراست که نشان می دهد عزم مجموعه شرکت گاز استان برای بهره مندی و تحت پوشش قرار دادن تمامی مناطق محروم و دور از امکانات از نعمت گاز طبیعی است .

 وی یادآور شد: گازرسانی به روستاهای این شهرستان مرزی و دیگر روستاهای استان کردستان، تلاش مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان کردستان را نشان‌ می‌دهد که در عمل، طنین‌انداز زنگ عدالت و توسعه اجتماعی در سطح استان کردستان شده است.

 در ادامه این بازدید مهندس فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان ضمن تشکر از نماینده مردم شهرستان‌ مریوان در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه اظهار داشت : وقتی یکی از مسئولین و نمایندگان مردم از پروژه های گازرسانی بازدید بعمل می آورد و از نزدیک با دشواری های عملیات و اجرای پروژه ها آشنا می گردد هم موجب دلگرمی و نشاط عوامل اجرایی می گردد و هم اینکه راه دریافت بودجه و اعنبارات برای اینگونه پروژه های ملی هموار می گردد.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در ادامه توضیحاتش اضافه کرد: شهرستان مریوان داری 151 روستاست که تعداد 139 روستا از قابلیت گازرسانی برخوردارست که در حال 115 مورد گازدار بوده و عملیات گازرسانی در 17 روستا در جریان است و  7 روستای دیگر در دست طراحی می باشد.

 وی افزود : در سال جاری 9 واحد صنعتی هم در شهرستان مریوان به شبکه سراسری گازطبیعی متصل می گردد.

 در پایان بازدید با حضور نماینده مردم شهرستان‌ مریوان در مجلس و مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان و کارکنان ناحیه مریوان جلسه ای برای بررسی درخواست ها و مشکلات گازرسانی در این شهرستان در اداره گاز شهرستان مریوان تشکیل گردید.

 
A+ A-