شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
مدیرعامل گاز استان کردستان؛ مشترکین گاز طبیعی استان کردستان تحت پوشش بیمه حوادث هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از ادامه طرح ملی بیمه حوادث ناشی از گاز طبیعی، طی سال 1398 در سطح استان کردستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان مهندس احمد فعله‌گری درباره طرح بیمه گفت: به منظور تامین پوشش بیمه جانی و مالی مشترکین گاز طبیعی بخش خانگی در مقابل حوادث ناشی از گاز طبیعی اعم از حوادث منجر به انفجار، آتش‌سوزی و مسمومیت‌ها، طرح بیمه مشترکین گاز طبیعی همانند سال گذشته در سال جاری نیز در حال اجرا می‌باشد.

وی در این خصوص گفت: قرارداد بیمه حوادث مشترکین خانگی در قبال حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در جهت اجرای قانون فی مابین شرکت ملی گاز ایران و شرکت بیمه کوثر منعقد گردیده است.

فعله‌گری با اشاره به قرارداد خدمات بیمه مشترکین از ابتدای سال 1398 ادامه داد: مشترکین خانگی شهری با پرداخت 2 هزار ریال به ازای هر واحد مسکونی و مشترکین روستایی با پرداخت 1 هزار ریال، هر واحد مشترک تجاری شهری مبلغ 10 هزار ریال و هر واحد مشترک تجاری روستایی 5 هزار ریال در هر ماه تحت پوشش شرکت بیمه کوثر قرار دارند.

وی پرداخت غرامت فوت، برای هر نفر در هر حادثه (مشترکین خانگی و تجاری اعم از شهری و روستایی) را 813 میلیون ریال و حداکثر پرداخت غرامت نقص عضو و از کار افتادگی دائم و جبران هزینه‌های پزشکی برای هر نفر در هر حادثه (مشترکین خانگی و تجاری اعم از شهری و روستایی) 411 میلیون ریال است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به جبران خسارت‌های مالی به ازای هر واحد مسکونی اظهار داشت: حداکثر جبران خسارت‌های مالی به ذینفعان و هرگونه اموال منقول و غیرمنقول آن‌ها در هر حادثه به ازاء هر یک از موارد تحت پوشش بعنوان یک واحد مستقل خانگی شهری و روستایی تا مبلغ 1 میلیارد و 920 میلیون ریال و در بخش یک واحد مستقل تجاری شهری یا روستایی تا مبلغ 2 میلیارد و پنجاه و یک میلیون ریال قابل پرداخت است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان درخصوص اعلام حادثه ناشی از گاز طبیعی برای بهره‌مندی از مزایای بیمه گفت: بنابراین هرگونه حادثه‌ای که ناشی از گاز طبیعی برای مشترکین محترم گاز طبیعی بوجود می‌آید اعم از انفجار، آتش‌سوزی، گازگرفتگی منجر به مسمومیت و مرگ در شهرها با تلفن 194 و در روستاها به گازبان همان روستا سریعاً باید اطلاع داده شود تا مقدمات لازم جهت معرفی به بیمه صورت پذیرد.

مهندس فعله‌گری در پایان با توجه به نزدیک شدن به فصول سرد سال از مشترکین گاز طبیعی خواست در استفاده از لوازم گازسوز رعایت موارد ایمنی را سرلوحه کار خود قرار دهند و با استفاده از وسایل گازسوز استاندارد و استفاده صحیح و ایمن از این نعمت الهی شرکت گاز این استان را در ارائه خدمات شایسته به مردم یاری دهند.

 
A+ A-