شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
در دیدار مدیر عامل گاز کردستان با پیمانکاران ؛عملکرد مناسب پیمانکاران بخش اجرایی ضامن رشد و توسعه استان است
جلسه دیدار عمومی مهندس احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز کردستان با پیمانکاران بخش اجرایی فعال شهرستان های بیجار و دیواندره در سالن جلسات اداره مرکزی این شرکت با حضور روسای واحدهای ستادی در راستای بررسی و ارائه راه حل عملیاتی مشکلات تشکیل گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان ، مهندس احمد فعله گری در این نشست عمومی در سال جاری که با حضور پیمانکاران و روسای واحدهای مرتبط تشکیل گردید، گفت: بدون شک یکی از موتورهایی که توسعه صنعت گاز کشور  و به تبع آن شرکت گاز استان کردستان را شتاب می‌بخشد ، پیمانکاران فعال در پروژه‌های این صنعت می‌باشد.

 فعله گری  پیمانکاران و نیروهای زیر مجموعه آنان را قشری زحمت کش و ریسک پذیر معرفی و از ایشان به عنوان بازوان توانمند شرکت گاز استان کردستان  یاد کرد و گفت: به منظور حمایت حداکثری از پیمانکاران، فرآیندهای داخلی شرکت گاز استان باید به گونه ای طراحی گردد که این عزیزان در چارچوب قانون و مقررات بتوانند در حداقل زمان ممکن به مطالبات خود دست یابند.

وی خاطر نشان کرد: رابطه کارفرما و پیمانکار یک رابطه دو طرفه است که می بایست با رعایت ضوابط و قوانین و اصول حرفه ای کار به تعامل مناسب و پویا تبدیل شود که حقی از دو طرف ضایع نگردد و بایستی این تعامل بصورت بازی برد برد باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان هدف از این دیدار را برقراری ارتباط موثر دانست و تصریح کرد: برای برقراری ارتباط موثر و شفاف بین پیمانکاران و شرکت گاز استان کردستان، این جلسه تشکیل شد تا مسایل و مشکلات بصورت حضوری مطرح و راهکارهای عملی برای حل مسایل شناسایی شود.

 مهندس فعله گری بکارگیری پیمانکاران بومی را بسیار ارزنده توصیف کرد و اظهارداشت: اغلب پیمانکاران بکارگیری شده در بخش پروژه های اجرایی و خدماتی بومی بوده و این امر جای خرسندی دارد که پیمانکاران بومی و محلی و آشنا با جفرافیای استان ، و آگاه به مسائل فرهنگی و اجتماعی منطقه اشتغال دارند و قادرند تمامی پروژه های گازرسانی این استان را که در مقایسه با سایر استان های دیگر از صعوبت و سختی خاصی برخوردارست به انجام برسانند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

 مهندس فعله گری در ادامه سخنانش گفت: شرکت گاز استان کردستان بدنبال کسب اعتبارو اعتماد در بین مردم است و رسیدن به این هدف جزء به کمک پیمانکاران و عوامل اجرایی مسیر نخواهد گردید ، پس بایستی کیفیت خدمات به مردم ارتقاء یافته تا میزان رضایت مندی نیز افزایش یابد.

 مدیر عامل شرکت گاز  استان کردستان از پیمانکاران خواست با ایجاد تشکیلات منظم تر و با رعایت انضباط اداری ارتباط بهتر و سازمان ‌یافته تری با شرکت گاز استان داشته باشند.

 مهندس فعله گری با بیان اینکه نیاز است پیمانکاران از نظر فنی و تجهیزاتی دانش و توانایی خود را افزایش دهند، بیان داشت : وظیفه شناسایی فرصتهای مناسب توسعه‌ای در حوزه گاز طبیعی و بومی‌سازی تجهیزات در این حوزه و سپس انجام به روزرسانی تجهیزات و دانش تخصصی نیروهای انسانی تحت امر در استان از مهمترین وظایف پیمانکاران است که می تواند ضامن رشد و توسعه استان کردستان شود.

در ادامه این جلسه چند نفر از پیمانکاران نیز به نمایندگی از سایر پیمانکاران به بیان مشکلات مسائل و خواسته‌های خود پرداختند و از عمده‌ترین خواسته‌های پیمانکاران این بود که روال اداری تسهیل گردیده و بوروکراسی اداری کاهش یابد تا دغدغه اصلی آنها فقط اجرای دقیق و با کیفیت پروژه ها باشد.

 مورد دیگری که دغدغه اصلی پیمانکاران بخش اجرای طرح هاست عدم ثبات قیمت هاست که باعث می گردد هنگام عقد قرارداد تا زمان شروع عملیات اجرایی با افزایش چند برابری قیمت کالاها و دستمزد روبرو و قیمت تمام شده  اتمام پروژه ها را با افزایش سرسام آوری مواجه سازد.

 لازم به ذکر است که پروژه های گازرسانی به مجتمع های روستایی قدیم خان ، کلوچه ، تبریزخاتون ، عزیزآباد ، تکیه ، چوبی و گازرسانی به واحد صنعتی پرورش شتر مرغ در شهرهای بیجار و دیواندره در حال فعالیت است. 

 
A+ A-