شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
به میزبانی شرکت گاز استان کردستان؛برگزاری همایش استانی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و یادواره شهداء استان کردستان
همایش تجلیل از شهدای پایگاه مقاومت بسیج عاشورای شرکت گاز استان کردستان به مناسبت هفته استانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور سردار حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس ، مهندس احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان ، مدیران ، فرماندهان و اعضای پایگاه بسیج شهید تندگویان ادارات استان به میزبانی شرکت گاز استان کردستان در روز سه شنبه مورخ 99/08/06 برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان کردستان گفت : در حال حاضر ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری استان 100 درصد بوده که 31 شهر گازدار را در بر می گیرد و ضریب نفوذ در جمعیت روستایی 93 درصد است که ساکنان 1337 روستا را در بر می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: تعداد 1558 روستای استان کردستان از قابلیت گازرسانی برخوردارست که تا پایان سال 1400 کل این روستاها به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهند گردید.

مهندس فعله گری یادآور شد : شرکت گاز استان کردستان دارای 324 نفر نیروی بسیجی است که 78 نفر از نیروها از خانواده معزز ایثارگران می باشند که تکریم این عزیزان وظیفه ای است که بر عهده ی همه ی ماست چون اگر جان فشانی و ایثار شهداء و جانبازان و آزادگان نبود شاید سرنوشت کشورمان چیز دیگری رقم می خورد و سرافرازی کشور مقتدر جمهوری اسلامی در سایه فداکاری های این عزیزان رقم خورده و در تاریخ این کشور به یادگار مانده است. 

فعله گری در مورد فعالیت پایگاه بسیج عاشورا این چنین توضیح داد : تیم عملیاتی پایگاه برای پایش مصرف گاز طبیعی موتورخانه های ادارات استان تشکیل گردیده که در فصل سرد از سیستم گرمایشی ادارات بازدید بعمل آورده و نتایج بازدید به مدیران منعکس می گردد تا نسبت به رفع موارد ضعف اقدام نمایند . 

فعله گری تاکید کرد : از دیگر اقدامات پایگاه بسیج شرکت گاز استان کردستان برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم و استقرار میز خدمت در ادارات تابعه می باشد .

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در پایان سخنان خود اظهار داشت: رشد و گسترش شبکه های گاز رسانی با زحمت و تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش ، نیروی انتظامی ، سپاه پاسداران و نیروهای جان به کف بسیجی امکان پذیر شده است و احساس امنیت پایدار است که موجب رشد و شکوفایی خدمات شده است و وظیفه اصلی شرکت گاز استان کردستان در این برهه زمانی خاص مقاوم سازی تجهیزات و آمادگی نیروهای خاص بسیجی است برای انجام وظایف که پایداری خدمات را بدنبال خواهد داشت.

در ادامه این مراسم سردار حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی شرکت گاز استان کردستان به مناسبت گرامیداشت یادواره شهدای استان بیان داشت : از سوم تا نهم آبان ماه سال جاری به عنوان هفته استانی مقاومت و ایستادگی مردم مسلمان استان نام گذاری شده است .

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان زنده نگه داشتن یاد شهداء را وظیفه مهم و اساسی دانست و گفت : شهداء زنده اند و علاوه بر درک شرایط کنونی ، روحیه ایثارگری را به رزمندگان و نگهبانان انقلاب اسلامی القاء می کنند و شهیدان در راه اعتلای استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی جان خود را نثار کردند.

سردارحسینی مهمترین میراث شهداء را فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی اعلام کرد و گفت : شهیدان اصلی ترین ظرفیت خود را که جانشان بود در راه حفاظت از میهن اسلامی فدا کردند و پاداش آنان نزد خداوند برجسته است. 

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در پایان سخنان خود بیان داشت : در این برهه زمانی خاص و ویژه ما درگیر دو جنگ هستیم اول جنگ اقتصادی و شرایط تحریم ظالمانه و دوم جنگ فرهنگی (جنگ نرم) که در جنگ نرم اعتقادات مورد هجوم دشمنان قرار گرفته است و وظیفه ما در این شرایط ویژه حفظ وحدت بین مسلمانان ، آگاهی از توطئه دشمنان و زنده نگه داشتن یاد شهداست .  

در این آئین از تعدادی از خانواده های ایثارگر کارکنان شرکت گاز استان کردستان با اهدای لوح ، تقدیر بعمل آمد.    

 
A+ A-