شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
مهندس فعله گری مدیر عامل گاز کردستان:توسعه و رشد در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی فقط در سایه امنیت امکان پذیر است
مهندس احمد فعله گری مدیر عامل و جمعی از اعضای هیات مدیره شرکت گاز استان کردستان روزچهارشنبه مورخه 99/07/30با سردارعلی آزادی فرمانده ناحیه انتظامی کردستان به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، در این دیدار مهندس احمد فعله گری ضمن تبریک گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهارداشت  : جایگاه و نقش نیروی انتظامی در پاسداری از دستآوردهای انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران برکسی پوشیده نیست و بدون شک بخش عظیمی از امنیت و اقتدار مملکت اسلامی ایران منعبث از تلاش های بی وقفه و بی دریغ و رشادت های بزرگمردان نیروی انتظامی است که خاضعانه ، جان بر کف اخلاص نهاده و از امنیت نظام مقدس جمهوری ایران حراست و محافظت کرده و اخلاق مداری ، دین داری و قانون گرایی را سرلوح اقدامات خود قرارداده اند.

فعله گری در مورد درصد نفوذ گاز طبیعی در جمعیت استان چنین گفت : در حال حاضر ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری استان 100 درصد بوده که 31 شهر گازدار را در بر می گیرد و ضریب نفوذ در جمعیت روستایی 93 درصد است که ساکنان 1334 روستا را در بر می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: تعداد 1558 روستای استان کردستان از قابلیت گازرسانی برخوردارست که تا پایان سال 1400 کل این روستاها به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهند گردید.

فعله‌گری با اشاره به حجم شبکه‌گذاری در سطح استان کردستان افزود: تاکنون 11 هزار و 200 کیلومتر شبکه توزیع گاز در سطح استان کردستان اجرا گردیده که 7 هزار و 730 کیلومتر در روستاها و 3 هزار و 470 کیلومتر در شهرها صورت گرفته است.

این مقام مسئول یادآور شد : در استان 1407 واحد صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد شناسایی شده که سالانه بیش از 50 میلیون لیتر سوخت مایع مصرف می کردند که با برنامه ریزی صورت گرفته به ترتیب اولویت ، صنایع پر مصرف و دارای آلایندگی فراوان گازدار شده اند که تا کنون 582 واحد صنعتی با مصرف سالانه 39 میلیون لیتر تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند.

فعله گری در ادامه سخنان خود در مورد نقش مهم و اساسی نیروی انتظامی در حفظ امنیت بیان داشت :هفته نیروی انتظامی فرصت مغتنمی است برای تجلیل از بزرگ مردان این نیرو که با توکل به خداوند متعال و با تلاش فراوان جان خود را در راه ایجاد امنیت و آسایش مردم ، سلامت و امنیت اجتماعی نثار می کنند که بی تردید تلاش های آن مجموعه برکسی پوشیده نیست.

وی افزود : امنیت پایدار در کردستان موجب گردیده که چترشبکه های گازرسانی در کل استان کردستان گسترده شود و در سایه امنیت ایجاد شده توسط نیروی های مسلح بخصوص مرزداران غیور نیروی انتظامی دورترین نقاط استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در پایان سخنان خود گفت : اینجانب از طرف خود و سایر همکاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و سرافراز نیروی انتظامی فرارسیدن هفته ناجا را به جنابعالی ، فرماندهان و کارکنان خدوم و زحمتکش تبریک و تهنیت عرض می نمایم.    

در ادامه این دیدار سردار علی آزادی فرماندهی ناحیه انتظامی استان کردستان ضمن تشکر از حضور مدیر عامل و هیات همراه و ضمن خداقوت به تمامی کارکنان شرکت گاز استان کردستان که با توانایی و پشتکار مشغول به خدمت رسانی به مردم استان هستند، بیان داشت : خدمات شرکت گاز استان کردستان بر کسی پوشیده نیست و گسترش شبکه های گازرسانی در تمامی نقاط استان کردستان به خوبی قابل مشاهده است و به نوبه خود از تمامی زحمات نیروهای تلاشگر شرکت گاز استان کردستان تشکر و قدردانی می نمایم .

فرمانده ناحیه انتظامی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: خدمات ارزنده شرکت گاز استان کردستان برای ما کاملا مشهود و قابل لمس است چون اکثر پاسگاه ها و مراکز نظامی این نیرو تحت پوشش گاز طبیعی بوده و برای تامین انرژی ثابت برای بخش های مختلف دغدغه ای وجود ندارد و حتی در جاهای مشاهده می گردد که خدمات شرکت گاز از پاسگاه های مرزی نیز عبور کرده است. 

 
A+ A-