شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان؛در دوران شیوع ویروس کرونا استمرار مصرف گاز نشانه پایداری بدون وقفه خدمات شرکت گاز استان کردستان است
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: چیزی که برای همه آشکار است این که خانه نشینی و تعطیلی مشاغل و مراکز آموزشی دنیا به طور ویژه‌ای مصرف انرژی، انتشار گاز کربن، اقتصاد سبز و انرژی تجدید پذیر را تحت تأثیر قرار داده است و گزارشات نشان می‌دهد که مصرف گاز طبیعی در اردیبهشت ماه سال جاری در بخش حانگی با 1 درصد افزایش مصرف روبرو بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری همچنین با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا و به دلیل رعایت مسائل بهداشتی مصرف آب گرم و به دنبال آن گاز طبیعی در استان افزایش یافته است، تصریح کرد: به طور قطع در این برهه از زمان که هوا به سوی گرم شدن پیش می رود بایستی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی با کاهش روبرو می شد ولی شاهد افزایش مصرف هستیم.

فعله گری به میزان مصرف اردیبشهت ماه سال جاری و مقایسه آن با سال قبل اشاره کرد و اظهارداشت : میزان مصرف گاز طبیعی  بدون احتساب مصرف نیروگاه سیکل ترکیبی در اردیبهشت ماه سال 99  نسبت به سال 98 با افزایش 1 درصدی روبرو بوده و مصرف اردیبهشت ماه سال گذشته 156 میلیون و 804 هزار و 254 متر مکعب بوده که این میزان در سال 99  و با احتساب افزایش مصرف به 157 میلیون و 797هزار و 772  متر مکعب رسیده است .

وی یادآور شد : در مجموع مصارف گاز طبیعی در تمام بخش ها با احتساب مصرف نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج در ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری و مقایسه آن نسبت به سال گذشته روند افزایشی 13 درصد را نشان می دهد.

فعله گری با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت گاز طبیعی همانند چند سال گذشته افزایش قیمتی نداشته است، گفت: با رعایت موارد صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی هم می توان به اقتصاد خانواده خود کمک کرده و هم از منابع انرژی برای نسل آینده صیانت بعمل آورد.

وی تاکید کرد: با وجود شیوع کرونا در کشور قبوض مشترکین گاز طبق روال گذشته همچنان به صورت پیامکی ارسال خواهد شد و از مشترکین محترم درخواست می گردد نسبت به پرداخت به موقع گاز بهاء اقدام نمایند .

 
A+ A-