شرکت گاز استان کردستان / اخبار / بدنه خبر
شرکت گاز کردستان خواستار صرفه‌جویی در مصرف گاز ادارات دولتی شد
مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به لزوم مصرف بهینه و منطقی گاز طبیعی در سطح استان از سوی تمام مشترکان از ادارات و دستگاه‌های اجرایی خواست در مصرف گاز بیشتر صرفه‌جویی کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز کردستان، مهندس احمد فعله‌گری، استمرار و تامین جریان گاز طبیعی تمام مشترکان در طول سال بخصوص در فصل سرما را نیازمند همکاری و همراهی تمام مشترکان در مصرف بهینه و منطقی گاز دانست و بر رعایت دستورالعمل‌های شرکت ملی گاز ایران مبنی بر صرفه‌جویی در مصرف در ادارات و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

 وی بر خاموش نمودن سیستم‌های گرمایشی و موتورخانه‌های ساختمان تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی پس از اتمام ساعت کار اداری تاکید کرد و افزود: این موضوع از روی میزان مصرف از طریق واحدهای بازرسی شرکت‌ گاز مورد کنترل قرار گرفته و در صورت عدم رعایت موضوع، موجب اخطار وقطع جریان گاز سازمان‌های مذکور خواهد شد.

 وی با اشاره به سرد شدن تدریجی دمای هوا، اعلام کرد: تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی موظف به رعایت کامل موارد صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در سازمان‌های ذیربط هستند.

 وی گفت: تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی با خاموش نمودن سیستم‌های گرمایشی پس از پایان وقت اداری و روزهای تعطیل، بایستی اقدام لازم را در راستای مدیریت مصرف در بخش‌های مربوطه به عمل آورند.

 وی اظهار کرد: چنانچه میزان مصرف گاز در برخی ادارات و دستگاه‌های اجرایی بیش از حد متعارف باشد توسط مراجع ذیصلاح پیگیری‌های لازم صورت خواهد گرقت .

 مدیرعامل شرکت گاز کردستان در پایان به دستورالعمل و بخشنامه ارسالی از طرف معاون اول رئیس جمهور اشاره کرده و افزود: رعایت دمای رفاه 18 الی 21 درجه در ادارات و روشن و خاموش نمودن سیستم حرارت مرکزی یک ساعت قبل از شروع زمان اداری و همزمان با پایان ساعت اداری و خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل و انجام معاینه فنی، تعمیر وسایل گرمایشی و نصب سامانه هوشمند موتورخانه از موارد توصیه‌های است که طی بخشنامه به ادارات و مؤسسات دولتی توسط معاون اول ریاست محترم جمهور ابلاغ گردیده است. 

 لازم به ذکر است شرکت گاز استان کردستان 530 هزار مشترک گاز طبیعی تحت پوشش دارد که از این تعداد حدود 25 هزار مشترک آن شامل ادارات، مساجد و سایر اماکن عمومی است. 

 
A+ A-